Леклер изпревари Верстапен с една стотна от секундата

Победителят в Гран При на Австрия Шарл Леклер с Ферари беше най-бърз в първата свободна тренировка за Гран При на Франция на пистата „Пол Рикар”. Леклер записа време 1.33,930 минути и изпревари с 0,091 секунди световния шампион Макс Верстапен с Ред Бул, който остана втори.

Прогнозите за този уикенд са да гледаме едно от най-тежките откъм атмосферни условия състезания – но заради дъжд или лошо време, а заради сериозни жеги. Сесията стартира при 29 градуса температура на въздуха и 55 градуса на асфалта. До края на тренировката температурата на пистата се повиши до 59 градуса.

Трети остана другият пилот на Ферари Карлос Сайнц, на 0,338 секунди, а четвърти – Джордж Ръсел с Мерцедес, но почти една секунда от Леклер.

Шампионът във Формула Е Ник де Врийс смени Люис Хамилтън в другата кола на Мерцедес и нидерландецът завърши тренировката на 9-а позиция, 1,496 секунди от Леклер.

Макс: Ферари все още имат предимство

Няколко пилоти допуснаха грешки в хода на първата сесия, като Серхио Перес се завъртя на излизането от третия завой, Дениъл Рикардо излетя от пистата на завой №12, а Фетел – на първия в началото на обиколката, но без поражения по автомобилите.