Лайлс: Днес е моят ден

Ноа Лайлс защити титлата си на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн (САЩ), превръщайки се в третия най-бърз атлет за всички времена на дистанцията и повеждайки втори американски подиум в спринта.

Американецът финишира за 19.31 секунди, най-добро време в света за сезона и нов национален рекорд, подобрявайки върховото постижение на Майкъл Джонсън от 19.32 сек.

Ноа Лайлс "избухна" с 19.31 сек за световното злато на 200 м, отново американци окупираха тройката

Бронзовият медалист от Токио 2020 Лайлс водеше до средата на бягането и увеличи темпото до финала, като сънародниците му Кени Беднарек и 18-годишният Ерийон Найтън се бореха от завоя и на правата за среброто и бронза.

Беднарек стана втори с 19.77 секунди, а Найтън завърши на трета позиция с 19.80.

Лайлс разкъса екипа си след финала, а домакинската публика в Юджийн изпадна в еуфория.

"Днес е моят ден. Най-накрая успях да направя това, за което мечтаех. Цялото ми семейство е тук", каза той на пистата, след като счупи националния рекорд на четирикратния олимпийски шампион Майкъл Джонсън, който беше в сила от 1996 година насам.