Челси изпусна Шарлът в дебюта на Стърлинг

Челси не успя да победи Шарлът ФК във втората си контрола на американска земя от лятната си подготовка. В редовното време мачът завърши при резултат 1:1, а след това двата тима определиха победителя с изпълнение на дузпи, като домакините ликуваха след 5:3 точни изстрела от бялата точка.

Мачът започна с около час закъснение заради сериозна гръмотевична буря на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът. Освен това срещата бе неофициален дебют за новото попълнение на лондончани Рахийм Стърлинг, който се появи като смяна през второто полувреме на мястото на Кристиан Пулишич.

Челси пръв взе преднина в мача в 30-ата минута. Тогава удар на Миши Батшуай се отби от защитник и попадна в Кристиан Пулишич, който стреля във вратата за 0:1.

Англичаните вече се виждаха като победители, но в добавеното време на мача обаче домакините получиха дузпа за игра сръка на Трево Чалоба, а Даниел Риос реализира 11-метровия удар за 1:1.

След това двата тима определиха победителя след изпълнение на дузпи. Играчите на Шърлът реализираха и петте си удара от бялата точка, докато Конър Галахър пропусна третата дузпа за Челси и така победата отиде на сметката на американския тим.

Следващата проверка на Челси ще бъде срещу големия враг Арсенал на 24 юли.

Снимки: Gettyimages