Кареньо Буста отпадна още във втория кръг в Хамбург

Пабло Кареньо Буста отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Хамбург (Германия) с награден фонд 1 770 865 евро. В среща от втория кръг шампионът от миналия сезон изненадващо загуби с 3:6, 6:1, 6:7 (5) срещу Алекс Молчан.

Двамата тенисисти размениха по един пробив в третия сет, за да стигнат до решителен тайбрек. В него словакът, заемащ 48-мо място в световната ранглиста, поведе с 4:2, но поставеният под номер четири в схемата испанецът изравни до 4:4. Молчан се добра до мачбол при 6:5, за да приключи срещата още при първата си възможност.

24-годишният Алекс Молчан ще се изправи срещу хърватина Борна Чорич в следващия кръг на турнира в Германия.

Испанецът Алехандро Давидович Фокина се класира за четвъртфиналите след лесна победа с 6:2, 6:2 срещу словака Йозеф Ковалик.