Англия оцеля след продължения срещу Испания и е на 1/2-финал на ЕП за жени

Домакинът Англия изстрада класирането си на 1/2-финал на Европейското първенство по футбол за жени. "Трите лъва" се наложиха с 2:1 над Испания, като се наложи да правят обрат и да играят продължения.

"Ла Фурия" поведе в резултата в 54-тата минута. Атенеа Дел Кастийо получи на скорост по десния фланг, върна топката към Естер Гонзалес и тя стреля във вратата за 0:1.

Англичанките обаче показаха характер и не спряха да търсят изравняването, което дойде в 84-тата минута с дискусионен гол. Алесия Русо се пребори за една висока топка в наказателното поле и я свали с глава към Ела Тун, която отблизо прати кълбото в мрежата за 1:1. Останаха обаче сериозни съмнения за нарушение на Русо, която си помогна с ръка при отскока.

В крайна сметка се стигна до продължения и там домакините успяха да стигнат и до втори гол. Джорджа Стануей бе оставена да напредне с топка в крака и с далечен изстрел не остави шансове на вратарката на съперника за 2:1.

Така Англия стана първият 1/2-финалист в турнира. Там домакините очакват победителя от двойката Швеция - Белгия.