Марибор и Шериф оставиха всичко за реванша

Марибор и Шериф завършиха при нулево равенство в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Гостите от Молдова имаха по-чистите положения на "Людски врът", но нито едно от тях не се превърна в гол и всичко ще трябва да се реши в реванша след седмица.

В предишния кръг Марибор отстрани Шахтьор (Солигорск) след 0:0 у дома и победа с 2:0 в реванша, който се игра на неутрален терен в Турция. Шериф среща много трудности с босненския Жрински, но го преодоля с общ резултат от двата мача 1:0.

Марибор подходи предпазливо и в целия мач отправи само един точен удар. Стражът на словенците Мено Бергсен трябваше да прави редица спасявания и има най-голяма заслуга за крайния резултат. Още до почивката той се справи с опасни изстрели на Реги Лушкя и Рашид Аканби, а през второто полувреме тимът от Молдова пропиля още няколко възможности да си осигури аванс преди ответния двубой.