Олимпийската шампионка в маратона си пожела мир в Етиопия

Готитом Гебресласе от Етиопия се надява, че мирът може да надделее в нейната страна, след като спечели маратона за жени на Световното първенство по лека атлетика. 27-годишната състезателка победи Джудит Корир от Кения в Юджийн за време от два часа, 18 минути и 11 секунди, за да постави нов рекорд на световните шампионати.

Милица Мирчева в топ 15 на Световното, етиопка спечели титлата в маратона с рекорд на шампионатите

Конфликтът продължава в северния регион Тиграй на Етиопия от края на 2020 г., докато тази година имаше вълнения в съседния регион Амхара, който граничи със Судан.

Гебресласе показа емоцията си след състезанието, като се разплака, когато беше попитана какво означава победата й за нея и нейната страна.

“Победата е много впечатляващо и невероятно нещо“, каза тя пред BBC Sport Africa.

“Пожелавам на всички етиопци да побеждават във всичко. Всички жени могат да бъдат победители, когато работят усилено за себе си и за своите страни. И желая мир в моята страна, в цяла Етиопия.”