Борбен Септември подчини Хебър с човек по-малко и спечели дербито на новаците

Септември (София) записа първи успех през новия сезон, побеждавайки Хебър с 3:1 в дербито на новаците в efbet Лига. Над всички за победителите бе Симеон Александров, който се отчете с две попадения, съответно в 17-ата и 80-ата минута.

Атанас Кабов (85) добави още един гол, а Октай Хамдиев (88) реализира почетното попадение за пазарджиклии.

16 Хебър (Пазарджик) - Септември (София)

Столичани показаха характер през второто полувреме, след като близо половин час играха с човек по-малко. Иван Арсов остави своя отбор в намален състав в 63-ата минута, когато получи втори жълт картон.

Септемврийци бяха по-активни през по-голямата част от двубоя и съвсем заслужено стигнаха до трите точки.

В следващия кръг тимът, воден от Славко Матич, приема Ботев (Враца), докато Хебър гостува на Локомотив (Пловдив).

В осмата минута дойде и първият удар по посока на една от двете врати. Той бе дело на Красиан Колев, който стреля от далечно разстояние, но топката профуча встрани от целта.

Малко след като измина четвърт час игра по-активната игра от футболистите на Славко Матич даде резултат. Столичани организираха добра атака, а на върха на нападанието се озова Симеон Александров, който хладнокръвно преодоля противниковия страж и даде аванс на своя отбор - 0:1.

Само няколко минути по-късно Асен Георгиев се извиси над всички при ъглов удар пред вратата на Хебър и стреля опасно с глава, но Дебърлиев внимаваше и се намеси.

До края на полувремето играта отново се развиваше предимно в половината на пазарджиклии, но символичните гости така и не успяха да стигнат до второ попадение.

Хебър не успя да отправи нито един удар към вратата на Септември до почивката.

В 50-ата минута кълбото попадна за втори път в мрежата на Хебър, но попадението на Мирза Делимеджач бе отменено заради нарушение срещу вратаря на "зелените".

Малко след като измина час игра Септември остана с 10 души на терена, тъй като Иван Арсов получи втори жълт картон за нарушение срещу Октай Хамдиев и респективно бе изгонен.

В 68-ата минута Хамдиев пропиля отлична възможност да изравни резултата. Той получи страхотно подаване от Емануил Манев, което го изведе очи в очи с Шейтанов, но ударът му беше много неточен.

Въпреки че останаха с човек по-малко, 10 минути преди края на редовното време футболистите на Славко Матич реализираха втори гол. Негов автор отново бе Симеон Александров, който се измъкна от противниковата защита и пусна топката покрай плонжа на Петър Дебърлиев.

В 85-ата минута Атанас Кабов оформи класическия резултат на стадион "Васил Левски". Бързоногият футболист се озова на отлична стрелкова позиция и изпрати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата - 0:3.

180 секунди по-късно Хебър стигна до почетно попадение. Октай Хамдиев бе оставен непокрит в наказателното поле на столичани и с мощен изстрел намали изоставането на своя тим.

ХЕБЪР 1:3 СЕПТЕМВРИ

0:1 Симеон Александров (17)
0:2 Симеон Александров (80)
0:3 Атанас Кабов (85)
1:3 Октай Хамдиев (88)

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 11. Цветелин Тонев (К), 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 28. Осира Корнел, 98. Георги Търтов, 55. Олекси Лобов, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов, 99. Тодор Чаворски

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев (К), 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджач, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов, 14. Мартин Стоянов, 17. Симеон Александров, 9. Димитър Костадинов