Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Италия е новият шампион в Лигата на нациите 🏐

Европейският волейболен шампион Италия е новият победител в Лигата на нациите за жени. Момичетата на Давиде Мацанти се наложиха категорично над олимпийския вицешампион Бразилия с 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) в големия финал на Лигата, игран тази вечер в турската столица Анкара.

Така "Скуадра адзура" спечели за първи път титлата от най-комерсиалната волейболна надпревара като наследи досегашния хегемон и трикратен победител САЩ.

От друга страна това беше трети пореден загубен финал за Бразилия, след като предишните два пъти отстъпи на САЩ съответно с 2:3 и 1:3 гейма.

Сърбия спечели бронза в Лигата на нациите и остави Турция без медал 🏐

По-рано днес световният шампион Сърбия завоюва бронзовите медали, след като разочарова и надигра домакините от Турция с 3:0 гейма.

Пореден страхотен мач за Италия изигра звездата Паола Егону, която бе над всички и заби 21 точки (3 блока и 43% успеваемост в атака) за победата.

За бразилките Киси Нашименто (1 блок, 1 ас и 44% успеваемост в атака) и Габи Гимараеш (1 блок, 1 ас, 35% успеваемост в атака и 50% перфектно посрещане) приключиха с 14 и 11 точки.

Снимки: FIVB.COM