Витоша се справи с дубъла на Ботев (Пд)

Витоша (Бистрица) победи с 1:0 дублиращия тим на Ботев (Пловдив). В 29-ата минута Слави Паскалев засече топката с глава след корнер пред вратата на “канарчетата” и това се оказа достатъчно за момчетата на Николай Христозов да се поздравят с успех при завръщането на тима в професионалния футбол. Малко по-рано Томи Костадинов можеше да прониже вратарят на Ботев Християн Славков, но халфът стреля в аут от чиста позиция.

15 Витоша (Бистрица) - Ботев (Пловдив) II

Втората част започна вяло, като в дълъг период нямаше нищо запомнящо се пред двете врати, с изключение на един слаб удар по диагонала на Димитър Балинов от гостите. В 69-ата минута Цветомир Вачев прати с глава топката покрай вратата и пропусна да направи 2:0 за “тигрите”. Последва добра спасяване на вратаря на Витоша след изстрел от фаул на Самюел Акере. Деян Христов от домакините пък направи голям пропуск, останал сам стража на ботевистите. Така трите точки отидоха на сметката на тима от Бистрица.