Миньор започна ударно във Втора лига, "чуковете" разпиляха дубъла на Лудогорец

Миньор (Перник) стартира силно новата си кампания във Втора лига. “Чуковете”, които миналата година до последно се бореха за промоцията си в елита, надвиха с гръмкото 5:1 дубъла на Лудогорец на “Стадиона на мира” в Перник. В герой за домакините се превърна Методи Костов, който наниза хеттрик (11’, 25’ и 52’). По един гол вкараха Антон Славчев (28’) и Запро Динев (78’), а Петър Георгиев вкара почетно попадение за “орлите” (90’).

Резултати и голмайстори във Втора лига

До края на първото полувреме Миньор вече си беше осигурил трите точки, след като наниза три попадения, а интересното е, че и трите гола дойдоха след удари с глава. Първо Методи Костов даде аванс в 11-ата минута, а малко по-късно отново той вкара второто си попадение (25’). 3 минути след втория гол Антон Славчев също се разписа с глава.

През второто полувреме Методи Костов успя да оформи своя хеттрик в 52-ата минута. Секунди след смяната си с първото си докосване Запро Динев вкара пети гол за перничани в 78-ата минута. В последните секунди на срещата Петър Георгиев върна един гол за Лудогорец II, който обаче се оказа крайно недостатъчен.

В следващия кръг Миньор гостува в Добрич на Добруджа, а “орлите” приемат ЦСКА 1948 II в Разград.