Сръбкиня отстрани третата поставена на турнира в Будапеща

29-годишната сръбкиня Александра Крунич се класира за финала на турнира по тенис на клей в Будапеща (Унгария) от сериите WTA 125 с награден фонд 115 хиляди долара и гостоприемство.

Крунич отстрани представителката на Казахстан и номер 3 в схемата на състезанието Юлия Путинцева с 6:2, 6:2 на полуфиналите. Тя загуби само 4 гейма в последните си три мача в унгарската столица. Сръбкинята, която заема 105-о място в световната ранглиста при жените, осъществи по два пробива в двата сета срещу Путинцева за час и 16 минути игра.

В спор за трофея в Будапеща Александра Крунич ще се изправи срещу американката Бернарда Пера, която надигра деветата поставена в схемата унгарка Анна Бондар с 6:3, 6:4 в мач, продължил час и 36 минути.