Аржентински финал на турнира в Бостад

Двама аржентинци ще играят на финала на турнира по тенис на клей в шведския град Бостад с награден фонд над 534 хиляди евро. 21-годишният Себастиан Баес и 23-годишният Франсиско Черундоло ще излязат един срещу друг в неделя в спор за титлата.

Баес надигра втория поставен в схемата и номер 8 в световната ранглиста Андрей Рубльов (Русия) с 6:2, 6:4 в мач, продължил час и 16 минути. Така аржентинецът записа първа победа над играч от топ 10 в света.

Заемащият 34-а позиция в класацията при мъжете Баес поведе с 3:1 в първия сет и го затвори при 6:2 след втори пробив. Във втората част той натрупа три гейма аванс, но Рубльов изравни за 4:4 преди да загуби следващите два гейма.

Франсиско Черундоло пък се класира за втория си финал на ниво АТР след успех над петия в схемата испанец Пабло Кареньо Буста с 6:3, 6:2 за час и 17 минути. С този резултат Черундоло си осигури влизане в топ 35 на световната ранглиста за първи път в кариерата си.

Един пробив бе достатъчен за аржентинеца в първия сет. Във втория той поведе с 5:0 и въпреки, че на свой ред допусна един пробив, затвори мача при втората си възможност.