Отличен старт на сезона за Етър във Втора лига

Отборът на Етър постигна успех с 1:0 над Монтана в дербито от първия кръг на Втора професионална лига. В герой за гостите от Велико Търново се превърна Николай Янков, който заби единственото попадение в 47-ата минута. Двата състава изиграха приличен мач на високо темпо, като не липсваха положения, но "виолетовите" успяха да се възползват по-добре от ситуациите си и логично стигнаха до трите точки.

Първата опасна ситуация се откри пред вратата на Христо Иванов. Футболист на домакините центрира в наказателното поле, където Живко Петков отклони кълбото, което полетя към собствената му врата, но опитният страж на "виолетовите" се справи.

В 9-ата минута Фудил Идрис опита шут от границата на наказателното поле, но опитът му не доведе до гол. Две минути по-късно Димитър Буров центрира в наказателното поле към Йордан Йорданов, който стреля с глава, но право в ръцете на капитана на Етър. В 17-ата минута отново Йорданов пробва късмета си, но Христо Иванов улови топката.

В 33-ата минута Тони Иванов излезе очи в очи със стража на гостите, но атакуващият футболист стреля право в тялото му. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме стартира перфектно за гостите. В 47-ата минута Кольо Станев направи страхотен пробив по десния фланг, след което центрира по земя в наказателното поле, където от близка дистанция Николай Янков прати кълбото в мрежата на Петър Петров.

В 80-ата минута гостите имаха отличен шанс да затворят мача. Играчите на Етър направиха бърза контраатака. Фланговият футболист на тима Крум Стоянов не успя да намери нито един от свободните играчи, които бяха на добри позиции, за да вкарат втори гол.

В 86-ата минута резервата Борислав Трендафилов излезе на голова ситуация, но Петър Петров се намеси решително.

Три минути по-късно дойде и най-доброто положение за "сините". Мартин Сандов центрира в наказателното поле към Владислав Цеков, който от близка дистанция стреля с глава, но топката се заби в десния страничен стълб.

В 92-ата минута Крум Стоянов шутира от удобна позиция, но вратарят на домакините изби в корнер. Две минути по-късно отново Стоянов се отличи с голям пропуск. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Огоста".

В следващия кръг Монтана отново е домакин, като ще приеме новака Витоша (Бистрица), а Етър ще се изправи срещу Дунав (Русе) във Велико Търново.

МОНТАНА – ЕТЪР 0:1

0:1 Янков (47)

Стартови състави:

Монтана: 12. Петър Петров, 4. Мартин Сандов, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 5. Даниел Стоянов, 24. Михаил Минков, 13. Йордан Йорданов, 22. Стефан Каменов, 9. Мехди Уамри, 17. Фудил Идрис, 7. Тони Иванов

Етър: 1. Христо Иванов, 17. Евгений Илиев, 9. Живко Петков, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 30. Моран Абдиел, 28. Николай Янков, 18. Радослав Терзиев, 3. Христо Митев, 20. Яни Пехливанов

Стадион: "Огоста"
Главен съдия: Васил Минев