Лудогорец продължава напред в ШЛ след нова победа над Сутиеска

Лудогорец се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига. “Орлите” отстраниха черногорския първенец Сутиеска, след като го победиха и в мача реванш като гост - 1:0. Така с общ резултат 3:0 разградчани преминават в следващата фаза, където ги очаква ирландския Шамрок Роувърс.

Днес в Подгорица Лудогорец срещна повече трудности от съперника в сравнение с първия двубой преди седмица, но все пак стигна до резонен минимален успех. Единственото попадение отбеляза Пиерос Сотириу в началото на втората част.

Наставникът на българите Анте Шимунджа направи 5 промени в сравнение с първия мач между двата отбора. Жан Карничник зае мястото на Сисиньо в отбраната, а Каули и Кафумана Шоу замениха Доминик Янков и Клод Гонсалвеш, които стартираха преди седмица. В нападението на “орлите” също имаше промяна, като Рик Джонатан и Бърнард Текпетей бяха оставени на резервната скамейка, а Спас Делев и Кирил Десподов влязоха на тяхно място.

Домакините започнаха по-активно срещата и удариха греда още в четвъртата минута. Тогава след едно центриране отляво Матанович стреля с глава, Падт спаси, но намесата му не бе много добра и топката се озова в Стиркович, който от непосредствена близост нацели горната греда.

В 15-ата минута пък удар от воле от малък ъгъл на Спас Делев мина на сантиметри от вратата на Гилен. Малко по-късно пък стражът на домакините спаси удар силен удар на Антон Недялков.

Малко по-късно хубава атака на "орлите" завърши с хубав шут на Десподов, но топката се отклони в защитник и излезе в ъглов удар.

Сотириу: Имахме късмет, че не ни вкараха преди почивката

В 33-ата минута Сутиеска направи контраатака, при която Падт трябваше да излиза извън пределите на наказателното си поле и изчисти. От центъра обаче Кръстович стреля точно, но стражът на разградчани успя да се върне навреме, за да спаси.

Малко след началото на втората част Лудогорец откри резултата. Недялков центрира по земя към наказателното поле, където Каули стреля. Вратарят спаси, но Сотириу се оказа най-съобразителен, за да добави кълбото в мрежата за 1:0 в полза на българите.

В 69-ата минута кипърецът можеше да вкара втори гол за Лудогорец, след като вратарят изби един далечен удар и отново нападателят стигна първи до топката. В случая обаче Сотириу реши да преминава стража и това се оказа грешното решение.

До края на мача темпото и ентусиазма на домакините поспаднаха. Все пак "орлите" бяха по-активният тим и можеха да стигнат до второ попадение, но Игор Тиаго и Каули пропуснаха.

СУТИЕСКА 0:1 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Сотириу (53)

Стартови състави:

Сутиеска: 1. Гилен, 27. Стльепович, 4. Рудович, 15. Дринчич, 3. Гривич, 6. Кръстович, 8. Мотанович, 10. Еракович, 94. Ненов, 77. Алхараиш, 9. Стрикович

Лудогорец: 1. Падт, 3. Недялков, 24. Вардон, 32. Пластун, 21. Карничник, 23. Шоу, 7. Сантана, 95. Каули, 11. Десподов, 19. Сотириу, 90. Делев

Снимка: Start-photo