Доминик Янков: Ще се опитаме да натиснем съперника още от първите минути

Полузащитникът Доминик Янков не получава много шансове за игра в Лудогорец, макар и да е национал, но явно утре ще излезе като титуляр. Разградчани спечелиха с 2:0 първата среща с черногорския Сутиеска и в реванша трябва да постигнат добър резултат, за да продължат напред.

Предвид контузията на Клод Гонсалвеш, явно роденият в Канада юноша на английския Съндърланд ще започне като титуляр на националния стадион на Черна гора.

Няма да е лесно, заяви Шимунджа

"Както каза и старши треньорът, според мен домакините ще бъдат в първите минути компактно отзад. Те изостават в резултата и един момент ще трябва да атакуват. Което ще означава и повече пространства за нас", започна 22-годишният футболист.

"Ние не подценяваме нито един мач. Тренираме през седмицата на 100 процента и се опитваме да правим това, което тренираме. Смятам, че всички сме готови за мача утре и ще подходим по най-професионалния начин, отговори Янков на въпрос дали отборът е достатъчно зрял, за да не допуска изненади.

Козмин Моци: Нашата цел е да се класираме за групите на Шампионската лига

"Наистина резултатът е коварен, но ние ще се опитаме още от първите минути да натиснем съперника, така че да е по-лесно за нас".

Оказа се, че Лудогорец до момента е изиграл 111 мача в Европа за последните 10 години. По този повод следващият въпрос беше колко мача той има като лична цел да изиграе в турнирите на УЕФА.

"На нас основната ни цел са групите на Шампионската лига. Но първо трябва да караме мач след мач, така че утре се надявам да си свършим работата", каза още той.