Андреев продължава напред на "Чалънджър" в Нидерландия

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Амерсфоорт (Нидерландия) с награден фонд от 45 730 евро. Българинът, който заема 343-о място в световната ранглиста, победи номер 206 Даниел Мазур от Германия със 7:6(5), 6:0 за 98 минути.

Андреев допусна пробив за 3:5 в първия сет, но веднага взе подаването на съперника си. До края на частта нови пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него българинът спечели три поредни точки от 4:5 до 7:5 и поведе в резултата. Във втория сет Андреев не загуби нито един гейм и го спечели за 37 минути.

Преди този мач българинът записа и две победи в квалификациите.

Във втория кръг Андреев ще играе срещу номер 2 в схемата и 81-и в световната ранглиста Роберто Карбайес Баена от Испания. Българинът има една загуба от испанеца през септември миналата година.

По-късно днес Димитър Кузманов ще играе в първия кръг срещу номер 133 в света Матс Мораинг от Германия.