Георги Младенов: Няма да ни чакат със сол и питка на Европейското

Младежкият национален отбор на България по баскетбол победи Румъния в контрола в столичната зала “Триадица”, а след срещата селекционерът на “лъвчетата” Георги Младенов даде обширно интервю пред Sportal.bg. Той говори за поуките от приятелския мач, включването на баскетболистите Константин Костадинов и Емил Стоилов, които се присъединиха към тима след мачовете от световните квалификации на мъжкия нациионален отбор, както и за съперниците на предстоящото Европейско първенстов (15-24 юли) в Грузия.

“С Емо и с Коцето, абсолютно не обезценявам останалите момчета, които дадоха максимума от възможностите си и в днешния мач и във всички контроли, които играхме последния месец, отборът ни е друг. Това е едното. Другите пооуки, които можем да си извадим от този мач - ние българите сме така винаги. Ако си спомняте, казвам го без никаква злоба в мен или някакво задоволство. Вчера гледах резултата на мача между България и Испания за момичетата. Какво значение има колко е резултатът, ние започваме да играем пак по нашия стария начин.

Аз по принцип съм максималист. Общо взето играхме добре. Бяхме агресивни всички,, направихме добър мач срещу отбор, който ни отстъпва - това е ясно., че ни отстъпва във всяко едно отношение. Това обаче не трябва да обезценява труда на момчетата и това, че играха агресивно в защита. Но след това като качихме разликата вече, там започнаха нашите българските истории - ще пропуснем някоя ситуация, няма да се сборим на тази атака, няма да си направим смяна на другата атака, ще допуснем два-три лесни коша и казваме - “Да, аз съм”. Да, аз знам, че сте вие. Обаче на Еворопейското няма кой да ни чака, няма да има и такива мачове. Дай Боже всички мачове да са ни такива, което е абсолютно невъзможно. Има отбор на Унгария, на Латвия, Сърбия, Финландия са в другата група, Грузия и Македония са сериозни отбори. Мисълта ми е такава, че ако продължаваме така и не си вкараме в главата, че 40 минути трябва да играем, без значение с кого играем, няма как да щракнем с пръсти и с пръчката феята да ни докосне и да станем същите, които бяхме в първите 20 минути. В първите 20 минути имаше всичко - имаше баскетбол, имаше защита, имаше бърза атака. Личеше си, че отборът ни играе добре. Във вторите 20 минути започнахме това, което казах преди малко. Хубава работа ама нали знаете каква…”, коментира Георги Младенов.

Какво още сподели баскетболната легенда пред камерата на Sportal.bg - вижте в нашето видео!

Снимки: Владимир Иванов