Цолов си тръгва от "Спа" с три поредни победи

Трета поредна победа спечели българският пилот Никола Цолов на пистата „Спа”, където се проведе четвъртият кръг от испанската Формула 4 за сезон 2022.

Никола отново стартира от полпозишън, преследван от съотборника си Хю Бартър, но този път българинът не допусна нито един от неговите съперници да застраши първото му място въпреки силното потегляне на старта на австралиеца. Трети на финала завърши Роберт де Хаан, за когото това беше първи подиум този сезон в испанската Формула 4.

Последваха няколко инцидента и две излизания на колата на сигурността на пистата, като и двата пъти Цолов повеждаше при рестарта и в момента, в който гумите достигаха работна температура много бързо се откъсваше напред.

Цолов взе втора поредна победа на "Спа"

Състезанието беше съкратено заради инцидент в последния завой в предпоследната обиколка и така победата на Цолов дойде по-бързо от очакваното.

Цолов стартира на "Спа" с победа във Формула 4

За 12 старта този сезон Никола вече има 9 победи, като спечели 8 поредни първи места в последните 8 състезания. Цолов събра 236 точки за първите 12 състезания, два пъти повече от Бартър, който вече е втори с 118, с 2 повече от Тимотеуш Кухарчик.