Цолов взе втора поредна победа на "Спа"

Българският пилот в испанската Формула 4 Никола Цолов спечели втора поредна победа на пистата „Спа”, където се провежда четвъртия кръг от сезона.

Никола стартира от полпозишън, като от самото начало беше преследван от съотборника си в Campos Racing Хю Бартър, който не изостана и при колата на сигурността и след това отново пробва няколко атаки.

Бартър атакува успешно в предпоследната обиколка и излезе начело, но в последния тур – отново на правата „Кемъл” Никола успя да си върне първото място и взе втората си поредна на „Спа” този уикенд. Това е седма поредна победа на Българския лъв този сезон и общо 8-а в първите 11 старта от началото на сезона.

Цолов стартира на "Спа" с победа във Формула 4

Трети завърши руснакът Кирил Смол, който спечели оспорваната битка с Валерио Риничела за последното място на подиума, като този двубой също се реши малко преди финала.

Последното трето състезание на „Спа” е днес от 14:30 часа българско време и ще се излъчва на живо по b1b box.