Убедителни победи за Шамрок Роувърс и Шкупи

Шамрок Ровуърс направи успешен старт в пресявките на Шампионската лига. Първенецът на Ейре разгроми с 3:0 гостуващия Хибърниънс и едва ли ще има проблеми да отстрани тима от Малта. Ронан Фин откри резултата в 25-ата минута след пас на Рори Гафни, а в 40-ата двамата си размениха ролите за второто попадение. Точка на спора сложи отново Гафни в 78-ата минута.

Три безответни гола вкара и шампионът на Северна Македония Шкупи, който прие Линкълн Ред Импс от Гибралтар. Домакините играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме, но това не им попречи да вземат убедителна преднина преди ответния двубой следващата седмица.

Шкупи поведе в 11-ата минута с точен изстрел на Мамаду Данфа. В средата на първата част звездата на отбора Съндей Адетунджи покачи на 2:0. Малко след почивката грузинецът Гаги Маргвелашвили получи червен и остави Шкупи с 10 човека, но автогол на 39-годишния Рой Чиполина в 62-ата минута тотално прекърши Линкълн Ред Импс.