Адриан Андреев отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в Германия след загуба от бивш №45 в света

Националът на България за Купа "Дейвис" Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Брауншвайг (Германия) с награден фонд 134920 евро.

Квалификантът Андреев загуби от представителя на домакините Максимилиан Мартерер с 3:6, 2:6 за 86 минути. 21-годишният софиянец навакса ранен пробив пасив, но след 3:3 бившият №45 в света левичар Мартерер взе осем от следващите девет гейма по пътя си към крайната победа.

Андреев все пак заработи 1320 евро и 5 точки за световната ранглиста, в която заема 362-ото място в момента.