Нестеров и Милев се класираха за втория кръг на турнира от сериите "Фючърс" в София, Донев и Радулов отпаднаха

Българите Пьотр Нестеров и Янаки Милев се класираха за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Фючърс" на световната федерация ITF в София с награден фонд 15 хиляди долара.

Участващият с "уайлд кард" национал Нестеров елиминира французина Тома Дешан с 6:2, 7:5 за 85 минути. 19-годишният тийнейджър взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част той първоначално пропиля аванс от 5:2, но все пак стигна до успеха с късен брейк.

Така за място на четвъртфиналите Нестеров ще играе срещу аржентинеца Хуан Игнасио Галарса.

18-годишният Янаки Милев елиминира поставения под номер 2 Сезар Крецу (Румъния) с 6:4, 6:3 за 93 минути, след като навакса изоставане от 1:3 гейма в първия сет, а във втория поведе с 4:1 и не допусна да бъде застигнат. Милев, който се включи с "уайлд кард", постигна първата си победа за сезона в турнирите на ITF при мъжете. Той очаква победителя от мача между квалификанта Леонид Шейнгезихт (България) и Александър Реко (Франция), които играят утре.

Друг национал Габриел Донев отпадна след поражение от четвъртия поставен Томаш Пухеш (Словения) със 7:6(1), 3:6, 3:6 след 2:48 часа игра. Донев взе първия сет след обрат от 1:3 гейма, а във втората част започна с пробив, но не успя да запази предимството си. След 3:3 в решителния трети сет Пухеш взе три поредни гейма, а с това и мача.

17-годишният Илиян Радулов, който участва с "уайлд кард", пък загуби на старта от Резарт Цунгу (Черна гора) с 3:6, 6:4, 3:6 след малко повече от два часа игра при дебюта си в сериите "Фючърс".

Още шестима българи започнат участието си в надпреварата на ТК "Диана" утре.

Поставен под номер 1 в основната схема е националът Александър Лазаров, който ще излезе на корта срещу сънародника си и участващ с "уайлд кард" Симеон Терзиев.

Симон Антъни Иванов пък ще стартира срещу Матю Доналд (Чeхия).

Преодолелите квалификациите Самуил Конов и Никола Колячев ще играят помежду си, а получилият "уайлд кард" Виктор Марков ще срещне в първия кръг квалификанта Томислав Йотовски (Република Северна Македония).