Диа Евтимова преодоля квалификациите на турнир в Германия

Българката Диа Евтимова преодоля квалификациите на турнира по тенис на червени кортове във Ферсмолд (Германия) с награден фонд 100 хиляди долара.

Евтимова надделя над поставената под номер 4 в пресявките Амина Аншба с 3:6, 6:2, 10-7 в решаващия мач за влизане в основната схема.

35-годишната софиянка пропиля ранен аванс от 3:1 гейма и позволи на левичарката Аншба да стигне до обрат първия сет. Във втората част българката доминираше, поведе с 5:1 и бързо стигна до изравняване на резултата. В ключовия шампионски тайбрек тя навакса пасив от 3:5 точки и стигна до крайната победа след 102 минути игра.

Така в първия кръг Диа Евтимова ще играе утре срещу друга квалификантка Тамара Чурович (Сърбия).

Любопитното е, че двете са съпернички и в надпреварата на двойки. Евтимова и Джулия Терзийска ще играят срещу Чурович и Киара Скол (САЩ) на старта на схемата при дуетите.