Донски загуби във втория кръг на квалификациите на "Чалънджър" в Португалия

Българският национал Александър Донски загуби в решителния втори кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Порто (Португалия) с награден фонд 45730 евро.

Донски беше елиминимар от поставения под номер 4 в пресявките Ейдън МакХю (Великобритания) с 2:6, 6:7(8) след 113 минути игра.

МакХю направи серия от пет поредни гейма, с която поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част българинcт реализира обрат от пробив пасив до 5:3 в своя полза, но не се възползва и позволи на съперника да изравни. В последвалия тайбрек Донски навакса изоставане от 2:5 точки, след което спаси четири мачбола, но при петата си възможност британецът все пак стигна до победата.

Донски заработи 2 точки за световната ранглиста и 225 евро, но може да се надява да влезе в основната схема на турнира единствено като "щастлив губещ" от квалификациите.