Две германки се класираха за четвъртфиналите на "Уимбълдън"

Германките Татяна Мария и Юле Ниймайер се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Татяна Мария спаси два мачбола във втория сет и победи шампионката от "Ролан Гарос" за 2017 година и 12-а поставена Альона Остапенко (Латвия) с 5:7, 7:5, 7:5 за 2:08 часа, за да се класира за първия си четвъртфинал на турнир от Големия шлем на 34-годишна възраст.

Германката е най-възрастната жена, останала в схемата на сингъл и е преминавала втория кръг само веднъж в 34-е си предишни участия в Големия шлем.

Тя спаси два мачбола при 5:4 във втория сет, след което имаше шанс да сервира в мача при същия резултат в третия, но допусна пробив. Тя отново взе подаването на Остапенко за 6:5 и след това реализира втория си мачбол, след като латвийката допусна непредизвикана грешка.

Предишният най-добър резултат на Мария в турнир от Шлема е трети кръг на "Уимбълдън" през 2015 година. Тя загуби в първия кръг в последните си осем участия. Остапенко достигна до полуфиналите на "Уимбълдън" през 2018 година.

На четвъртфиналите Татяна Мария ще играе със сънародничката си Юле Ниймайер, която елиминира представителката на домакините Хедър Уотсън 6:2, 6:4 за 77 минути.

22-годишната Ниймайер също достигна до първи четвъртфинал в кариерата си от Шлема при дебюта си на "Уимбълдън".

Уотсън, 30-годишна, се класира за четвъртия кръг за първи път в 43-о си участие в Големия шлем.

В първия мач при жените от днешната програма Мари Боузкова (Чехия) победи Каролин Гарсия със 7:5, 6:2 и се класира за първия път в кариерата си на четвъртфиналите на турнир от Големия шлем.

23-годишната чехкиня елиминира седмата поставена Даниел Колинс в първия кръг.

В спор за място на полуфиналите тя ще играе с победителката от двубоя между номер 3 Онс Жабюр (Тунис) и Елизе Мертенс (Белгия), който е по-късно днес.