Елиминиралата Серина Уилямс вече е осминафиналистка на "Уимбълдън"

Французойката Армони Тан и Айла Томлянович от Австралия се класираха за четвъртия кръг при жените на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

24-годишната Тан, която в първия кръг отстрани седемкратната шампионка Серина Уилямс, елиминира британката Кейти Боултър с 6:1, 6:1 за 51 минути.

Французойката, която е дебютант на "Уимбълдън", печели три поредни мача от турнир от Големия шлем за първи път в кариерата си.

"Не, още не мога да повярвам, невероятно е. Мисля, че харесвам трева. Никога не съм била на този корт. Беше наистина емоционално в първия кръг срещу Серина Уилямс, а след това играех мач за мач. Днес показах наистина добър тенис", каза французойката след двубоя.

В четвъртия кръг Тан ще играе с победителката от американския сблъсък между Коко Гоф и Аманда Анисимова.

Айла Томлянович също продължава напред след успех над поставената под номер 13 Барбора Крейчикова (Чехия) с 2:6, 6:4, 6:3 за 2:06 часа.

В решителния трети сет Томлянович стигна до пробив в шестия гейм и затвори срещата с първия си мачбол.