САЩ ще защитава титлата си срещу Унгария на финала на Световното по водна топка

САЩ ще защитава световната си титла по водна топка за жени във финала сещу домакина Унгария. На полуфиналите американките надиграха Италия с 14:6, а унгарките се наложиха трудно над Нидерландия с 13:12.

В първия полуфинал САЩ поведе набързо с 3:0 в първата четвърт и до края не остави съмнение в превъзходството си, за да приключи двубоя с осем гола разлика.

Силен мач изигра вратарката Аманда Лонган, която спаси 16 удара, а в атака пет състезателки се отличиха с по два гола за успеха на САЩ.

Значително по-оспорван бе другият полуфинал, в който Унгария зарадва местната публика с минимален успех с 13:12.

Дора Лайметер бе героят за Унгария с четири гола, включително победния 3:50 минути преди края.

За Нидерландия Симоне ван дер Краатс се отличи с пет гола от седем удара.

Финалът между САЩ и Унгария е утре вечер, а преди това е мачът за третото място между Италия и Нидерландия.