Очаквайте в 10:00: Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Швьонтек се измъчи за 37-ата си поредна победа, Халеп и Квитова също са в третия кръг на "Уимбълдън"

Водачката в световната ранглиста по тенис Ига Швьонтек постигна 37-ата си поредна победа. Полякинята се наложи с 6:4, 4:6, 6:3 над нидерландката Лесли Керхове, като това бе един от най-трудните й успехи от началото на впечатляващата серия. Победата класира водачката в схемата за третия кръг на "Уимбълдън".

Швьонтек изоставаше с пробив в първия сет, но успя да го обърне и да го спечели след 6:4. Във втория тя отново загуби подаването си при 3:3, което позволи на Керхове да вкара мач в решителен трети сет. В него обаче класата на водачката в схемата си каза думата и тя успя да се класира за третия кръг, където ще срещне французойката Ализе Корне.

Бившата шампионка Симона Халеп също продължава към третия кръг, макар и не безоблачно, както показва крайният резултат срещу белгийката Кирстен Флипкенс - 7:5, 6:4.

Халеп изоставаше и в двата сета, като в първия губеше с 2:5, а във втория с 1:4, но реализира впечатляващи обрати. В следващия кръг румънката ще срещне Магдалена Фрех от Полша.

Двукратната шампионка на "Уимбълдън" Петра Квитова продължава към третия кръг след успех с 6:1, 7:6(5) над румънката Ана Богдан.

Квитова изглеждаше устремена към успеха при 6:1, 5:1 в своя полза, но тогава изведнъж допусна рязък спад в представянето си, докато Богдан заигра изключително смело. Румънката върна един от пробивите, след което отрази мачбол на сервис на съперничката си и дори стигна до два сетбола при 6:5 гейма в своя полза. Квитова обаче успя да се концентрира, отрази двата сетбола с отличен сервис, а след това затвори и мача със 7:5 точки в тайбрека.

В следващия кръг Квитова ще срещне поставената под номер 4 в схемата Паула Бадоса. Испанската се справи с друга румънка - Ирина Бара, с 6:3, 6:2 за 74 минути игра.

От турнира обаче отпадна миналогодишната финалистка Каролина Плишкова. Чехкинята, която е поставена под номер 6, изненадващо отстъпи с 6:3, 6:7(4), 4:6 на британката Кейти Боултър. Плишкова спечели пет поредни гейма, които и дадоха първия сет, а във втория на два пъти връщаше пробиви, за да се стигне до тайбрек. В него Боултър, която е 118-а в света, поведе с 4:0 точки, което и позволи да изравни.

В решителния трети сет бе реализиран само един брейк, който бе в полза на подкрепяната бурно от публиката Боултър в деветия гейм. Следващата съперничка на британката ще бъде французойката Армони Тан, която се справи с 6:3, 6:4 с испанката Сара Сорибес Тормо.