България не успя да се справи с Люксембург, лош терен и добра защита спря селекцията на Илиан Илиев

Бомбардировачът Джон Иснър спря Анди Мъри във втория кръг на "Уимбълдън"

Джон Иснър сложи край на участието на голямата звезда на Великобритания Анди Мъри в тазгодишното издание на "Уимбълдън". 37-годишният американец победи 35-годишния шотландец в четири сета с 6:4, 7:6(4), 6:7(3), 6:4, а битката помежду им продължи над 3 часа.

Срещата бе изключително оспорвана, но Иснър успя да наложи волята си, като до голяма степен това се случи благодарение на убийствения му сервис. Американецът заби 36 аса в мача и спечели 84% от точките при вкаран първи сервис. Това обаче не бе единственото му оръжие днес, като той показа доста разчупена игра и реализира 82 уинъра.

Иснър спечели първия сет, благодарение на ранен пробив за 2:1, след което не изпусна инициативата. Във втория американецът трябваше да хвърли повече усилия, като там всеки печелеше подаваенто си и Иснър измъкна победата след тайбрек.

По подобен начин се разви и третия сет, но крайният изход в него беше друг. Там Мъри успя да измъкне победата със 7:3 точки и да се върне в мача.

В четвъртия сет британецът се пречупи в петия гейм, когато на свое подаване допусна пробив и това се оказа решаващо. Той нямаше как да се справи с бомбените сервиси на своя опонент, който записа ново 6:4 в своята сметка, с което затвори и мача.

В следващия кръг Иснър ще има за съперник италианеца Яник Синер, който отстрани по пътя си шведа Микаел Юмер.