Томова отстъпи на петата в света във втория кръг на "Уимбълдън"

Виктория Томова отпадна във втория кръг на "Уимбълдън". Тя не успя да се противопостави на петата в световната ранглиста Мария Сакари от Гърция и загуби с 4:6, 3:6 за 1 час и 16 минути. Двете си размениха по един ранен пробив в първия сет, но гъркинята постигна нов за 3:2 и след това не изпусна преднината си. Във втората част Сакари проби за 2:1 и водеше уверено. Вики спаси четири мачбола в края, но допусна нов пробив, с който мачът приключи.

Първата ракета на България започна уверено двубоя. Още във втория гейм тя стигна до възможност да пробив. Отличен ретур, добро излизане на мрежата и грешка на Сакари доведоха до тази възможност. Гъркинята обаче направи отлична къса топка и след това завърши на мрежата. Тя не допусна други колебания и си взе гейма.

Вики допусна няколко непредизвикани грешки и в следващия гейм се стигна до 0:40. Тя се справи отлично с първия брейк пойнт, но при следващата точка допусна пробив. Секунди по-късно ситуацията се разви по подобен начин, но в полза на Томова. Тя направи изключителен минаващ удар за 30:0 при сервис на Сакари, а секунди по-късно имаше три възможности за пробив. Тя се възползва от втората и изравни за 2:2.

Българката обаче отново имаше проблеми при свой сервис и допусна втори пореден пробив. Това бе последвано от по-добро сервиране и първия ас в мача за Сакари и резултатът бързо стана 4:2 за гъркинята. В следващия гейм двете направиха най-дългото разиграване в мача до този момент, след като си размениха 17 удара. Томова го спечели, а след това и гейма.

Сакари спечели гейм на нула за 5:3, въпреки че вкара само веднъж първи сервис, а Вики отговори също с гейм, в който не загуби точка и направи някои много технични отигравания. Петата в света сервираше за сета, но Томова започна отлично гейма и поведе с 30:0 след две фантастични разигравания. Сакари обаче вдигна нивото и обърна гейма. Тя направи двойна грешка при първия си сетбол, но при втория затвори сета след 35 минути игра.

В третия гейм на втория сет Сакари стигна до пробив и вече поглеждаше към крайната победа. Българката обаче не се беше предала. В следващия гейм тя направи един фантастичен ретур, а малко по-късно стигна до шанс да върне пробива. Томова обаче не стигна до разиграване, след като сбърка от ретур. След това гъркинята нямаше спиране и поведе с 3:1.

Вики спаси два брейк пойнта в петия гейм и показаха характер, за да се задържи в сета. Съперничката й обаче бе уверена при свой сервис и взимаше подаванията си. При 5:3 за гъркинята и сервис на Томова българката спаси четири мачбола, но не успя да измъкне гейма и Сакари стигна до крайния успех.

Снимки: Gettyimages