Георги Димитров с две класирания в Топ 10 на “Крофт”

Българският пилот в британската Формула 4 Георги Димитров записа две класирания в Топ 10 на пистата “Крофт”, където през изминалия уикенд се проведе петият кръг от сезона.

Георги записа 10-о и 9-о време в квалификацията, в която се взимат двете най-бързи обиколки за разпределение на стартовите позиции.

В първото състезание, в което Георги стартира 10-и, той успя да запази позицията си до финала и завърши на това място. За втората надпревара с обърнатата стартова решетка Димитров трябваше да стартира от полпозишън, но при потеглянето колата му угасна и той изостана, а след това и отпадна.

Георги Димитров с подиум на “Оултън парк”

В третата надпревара Георги стартира девети и се пребори за петото място на финала, като успя да си пробие път в колоната и направи няколко интересни изпреварвания.

Георги Димитров пред Sportal.bg: „Оултън Парк“ е една от любимите ми писти

След първите пет кръга този сезон в британската Формула 4 Димитров заема 7-ото място с 85 точки, като е най-напред от пилотите на JHR Developments.

Сезонът продължава след 4 седмици, като шестият кръг е в края на юли на друго класическо трасе - “Нокхил”.