Аутбрейк остана в битката за титлата в Четвърта дивизия

Отборът на Аутбрейк предизвика решителен трети мач във финалната серия за титлата в Четвърта дивизия на НАЛБ. Лидерите в редовния сезон спечелиха втория двубой срещу Армада с крайното 74:62 (21:15, 18:17, 14:19, 21:11) и по този начин изравниха общия резултат в спора за златото при 1-1 успеха.

Армада повали Аутбрейк и посегна към шампионския трофей

Новият шампион в дивизията ще бъде излъчен утре вечер от 21:30 часа, когато ще се проведе последният трети двубой от серията.

Срещата се водеше равностойно в откриващите минути от първата четвърт, преди тимът на Аутбрейк да натисне газта и да запише серия от десет безответни точки на сметката си, чрез която дръпна напред в резултата при 9:17. След известно време двуцифрената разлика между двата отбора се отвори при 10:21, преди Армада да постави оптимистичен край на първата десятка и да я затвори с пет безответни точки - 15:21.

Аутбрейк обаче продължаваше да бъде по-добрият тим на терена, като двуцифрената дистанция се запази през по-голямата част от втората част. Активът на момчетата на Христо Каменов се качи до 15 точки при 21:36, но отборът на Армада отново показа повече концентрация във финалните минути от периода, когато съкрати изоставането си на седем при 32:39.

След почивката “танкистите” явно вече бяха започнали да се посъбуждат от кошмара през първото полувреме и благодарение на силна серия от 10:0 успяха да заличат напълно своя дефицит - 45:45. Аутбрейк не позволи на своя съперник да краде контрола върху мача и запази крехка преднина преди началото на финалните десет минути - 51:53.

Щурмът на “танкистите” обаче продължи с тройка на Петър Петров за 54:53 в самото начало на последната четвърт, след което символичните домакини замръзнаха. Аутбрейк регистрира серия от 13 последователни точки, опазвайки коша си непокътнат в рамките на пет минути, за да се доближи до победата при 54:66. Зашеметеният отбор на Армада не можа да се съвземе от случилото се, като в крайна сметка Аутбрейк оцеля и предизвика мач №3 след 62:74.

Росен Динчев поведе реализаторите за Аутбрейк с 20 точки и 12 борби. Пламен Бауренски се разписа с още 18 точки, 6 борби и 5 асистенции, Маргарит Рунев не остана далеч от трипъл-дабъл с 12 точки, 9 овладени топки и 8 завършващи подавания, а капитанът Александър Христов приключи с 10 точки, 10 борби, 6 асистенции и 5 откраднати топки.

Димитър Любенов завърши с 25 точки, 5 борби, 7 асистенции и 5 откраднати топки за Армада. Петър Петров добави 15 точки, а Георги Наумов се отчете с 11 и 11 борби.