Армада повали Аутбрейк и посегна към шампионския трофей

Отборът на Армада нанесе първия удар във финалната серия за титлата в Четвърта дивизия на НАЛБ. “Танкистите” записаха победа със 75:72 (23:20, 15:12, 16:8, 21:32) над първенеца в редовния сезон Аутбрейк. По този начин възпитаниците на Николай Николов излязоха напред в общия резултат с 1-0 преди втория двубой от серията, който ще се проведе в събота от 15:15 часа в “Уинбет Арена”.

Интересното е, че това бе десета поредна победа за Армада, като в този списък включваме и двубоите на тима от редовния сезон. Последната загуба на “танкистите” дойде именно от Аутбрейк в средата на март, когато момчетата на Христо Каменов постигнаха категоричен успех със 75:47 над своя съперник.

Двата тима сътвориха страхотно зрелище, което в голяма част от времето се развиваше на изключително високо темпо. Тимът на Армада изглеждаше по-свеж в откриващата четвърт и чрез агресивната си игра в защита предизвика доста проблеми в офанзивното представяне на Аутбрейк. По този начин “танкистите” излязоха напред с 15:7, но с течение на откриващата четвърт техните съперници се съвзеха и отмъкнаха преднината при 19:20. Въпреки че навлязоха в трудна серия, баскетболистите на Николай Николов излязоха от нея по възможно най-добрия начин, достигайки за първи път до двуцифрения актив при 33:23 след добро включване от своите резерви.

Аутбрейк съкрати изоставането си на шест точки при 38:32 на голямата почивка, но в третата четвърт свежестта отново се завърна с пълна сила в редиците на Армада, които се изстреляха напред с 54:40 преди началото на финалните десет минути. В последната четвърт авансът на “танкистите” скочи до 18 точки при 68:50, но след това те допуснаха колебания със затварянето на мача, позволявайки на Аутбрейк да се завърне в мача при 73:70 с оставащи 31 секунди на таблото. Комбинация между Димитър Любенов и Георги Банчев завърши с успешно поднасяне от страна на Банчев, като това бе и решителният удар в срещата, приключила при 75:72 в полза на Армада.

Георги Наумов завърши с 22 точки и 16 борби за победителите. Капитанът Димитър Любенов добави 18 точки, 9 борби, 6 откраднати топки и 5 асистенции, Виктор Аргиров прибави 15 точки и 11 овладени топки, а Георги Банчев се разписа с 10 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Капитанът на Аутбрейк Александър Христов регистрира 19 точки, 9 борби и 6 откраднати топки за Аутбрейк. Васил Рунев и Маргарит Рунев реализираха по още 15 точки всеки.