Стрийт Бенгърс отвърна на удара, шампионът в НАЛБ ще бъде решен в мач №3

Стрийт Бенгърс-Даро Части се превърна в едва втория отбор, който успява да нанесе поражение на ФитСпо Баскет през настоящия сезон в НАЛБ. Бенгърс завързаха интригата в големия финал в Първа дивизия, след като надделяха с 97:93 (28:16, 21:21, 28:30, 20:26) над действащите шампиони в изключително зрелищен сблъсък, проведен през днешния ден в “Уинбет Арена”.

ФитСпо пречупи Стрийт Бенгърс и се доближи до втори пореден шампионски триумф

По този начин Стрийт Бенгърс отвърна на първоначално получения удар в първия двубой, в който ФитСпо успя да вземе аванс след 91:82. Серията вече е изравнена при 1-1 победи, а решителният мач №3 ще се проведе в сряда от 21:30 часа.

Отборът на Стрийт Бенгърс излезе на паркета пределно мотивиран да възстанови равенството в серията. Символичните домакини в срещата успяха да се отскубнат с двуцифрена преднина още в края на първата четвърт, която приключи при 28:16 в тяхна полза. Тимът на ФитСпо, който трябваше да се бори и с ротация от петима души заради кадрови проблеми, така и не намираше противодействие срещу своя съперник, като дистанцията между двата тима се покачи на цели 20 точки в средата на втората четвърт при 45:25.

Шампионите показаха характер и смъкнаха пасива си до 12 на полувремето при 49:37, като израстването в играта им продължи и след голямата почивка. При преполовяването на третата четвърт вече нямаше и помен от създалата се солидна разлика по-рано в мача, като Георги Бързаков и компания съкратиха своя дефицит на само три точки при 57:54. Воден от Даниел Запрянов и Асен Попов обаче отборът на Стрийт Бенгърс запази аванса си непокътнат до финалните секунди от периода, като в самия край на частта Кристиян Георгиев наниза тройка, за да постави двуцифрената разлика обратно на светлинното табло при 77:67.

Естествено, шампионите от ФитСпо нямаха никакви намерения да оставят нещата просто така и отново се хвърлиха на яростен щурм. Благодарение на серия от 2:8 в тяхна полза “червено-белите” свалиха изоставането си до едно притежание при 83:81, а след това дори и излязоха напред в резултата за първи път от откриващата четвърт насам, след като Георги Бързаков наниза четири безответни точки за 91:92 при оставащи 1:47 от редовното време.

Веднага след коша, който донесе актив на ФитСпо, Стрийт Бенгърс отвърна с две последователни ключови изяви - тройка на Даниел Запрянов и кош на Асен Попов, като по този начин Стрийт Бенгърс се доближи до победата при 96:92. Иван Илчев върна една точка от наказателната линия за шампионите, но след това Илиян Варзоев сложи точка на спора с един успешен изстрел от същата зона - краен резултат 97:93 в полза на Стрийт Бенгърс.

Капитанът на победителите Асен Попов завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 14 борби. Кристиян Георгиев се отличи с 24 точки, 5 борби и 7 асистенции, Даниел Запрянов остана на една асистенция от трипъл-дабъл - 22 точки, 11 овладени топки и 9 завършващи подавания, докато Илиян Варзоев се включи отлично с 16 точки и 9 борби.

Георги Бързаков бе най-резултатен за ФитСпо с 41 точки, 5 борби и 5 асистенции. Иван Илчев реализира още 20 точки плюс 14 борби, Стефан Караганев наниза 16 и добави 8 борби към сметката си, а Александър Иванов се разписа с 14 точки и 8 овладени топки.