Левски стана шампион за прекадети

Отборът на Левски спечели шампионската титла в Държавното първенство по волейбол за прекадети (състезатели, родени 2007/2008 година). Финалната четворка на турнира се проведе в едноименната зала в София.

На финала "сините", водени от Андреа Буратини, надиграха ВАСК с 3:0 (25:17, 25:18, 25:20). С този успех Левски взе златото и защити титлата си от миналата година в тази възраст. ВАСК останаха със сребърните отличия.

Финалът се радваше на солиден интерес, като и двата тима имаха свои поддръжници. Агитките озвучаваха подкрепата си със звуков фон, като стана истински празник. Левски доминираше в по-голямата част на мача. ВАСК се опитваха да бъдат равностойни, но това се отдаваше само до средата на геймовете. След това "сините" се откъсваха, поддържаха преднина докрай и наложиха волята си в три гейма.

В малкия финал също нямаше интрига. Волейболистите на ЦСКА надиграха категорично Виктория Волей (Пловдив) с 3:0. С това армейците завършиха с бронзовите отличия, а пловдивчани оформиха финалната четворка.