Левски срещу ВАСК в спора за титлата за прекадети

Отборите на Левски и ВАСК се класираха за финал в Държавното първенство по волейбол за прекадети (състезатели, родени 2007/2008 година). Съставите на ЦСКА и Виктория Волей (Пловдив) пък ще спорят за бронзовите медали. Финалната четворка от турнира се провежда в столичната зала „Левски София“.

В първия полуфинал "сините" победиха категорично ЦСКА с 3:0. Още от началото на първия гейм домакините взеха аванс. ЦСКА успя да ги догони, но в крайна сметка "сините" се наложиха. В останалите две части от Левски не оставиха съмнение в превъзходството си и затвориха мача в три гейма.

Във втория полуфинал ВАСК се наложи след петгеймова битка над Виктория Волей с 3:2. Срещата протече с много обрати. ВАСК поведе с 1:0, но допусна обрат и следващите две части бяха за пловдивчани. Въпреки изоставането, състезателите на Антон Димитров се мобилизираха и взеха четвъртата част, като се върнаха в мача. В тайбрека те бяха безапелационни и надиграха съперника с 15:3 за крайния успех.