Каролин Гарсия ще играе на първи финал от 2019 година насам

Каролин Гарсия си осигури място на финала на турнира по тенис на трева за жени в Бад Хомбург, Германия с награден фонд 251 хиляди долара.

В изцяло френски полуфинал Гарсия надигра Ализе Корне със 7:6(9), 3:6, 7:5 за два часа и 45 минути игра.

За 28-годишната Гарсия това ще бъде първи финал на сингъл на турнир от УТА от 2019 година насам, когато спечели титлата в Нотингам.

За да успее да се наложи над Корне Гарсия трябваше да направи 70 печеливши удара и да спаси мачбол на свой сервис в десетия гейм на третия сет.

Гарсия измъкна първата част след 11:9 точки в тайбрека. Във втория сет Корне успя да реализира два последователни брейка, с които да изравни при 6:3.

В началото на третия сет Гарсия направи първия си пробив в мача и поведе с 2:1 гейма, но Корне изравни за 3:3. 32-годишната Корне се доближи на точка от място във финала при 5:4 и 40-30 в своя полза, но по-младата от двете французойки се измъкна от ситуацията, а в следващия гейм на свой ред реализира пробив, който малко след това превърна в победа.

На финала Гарсия ще играе с канадката Бианка Андрееску, която стигна до мача за титлата без игра. Първият полуфинал от днешната програма не се състоя, тъй като съперничката на Андрееску Симона Халеп не излезе на корта поради травма.

Снимки: Gettyimages