Шиникова продължава към втория кръг на пресявките на "Уимбълдън"

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на квалификациите на "Уимбълдън" при жените. Българската тенисистка, която е номер 217 в световната ранглиста, се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над швейцарката Симона Валтерт за час и 49 минути игра.

30-годишната Шиникова достига за трети път до втория квалификационен кръг на най-големия тенис турнир на трева, като за днешната си победа тя трябваше да покаже много здрави нерви в третия сет. Първите два бяха сходни с по три последователни размени на пробиви, но в третия швейцарката започна по-добре.

Валтерт, която е 190-а в ранглистата, направи брейк за 2:1, но веднага след това Шиникова изравни за 2:2. Решителният момент в мача дойде в осмия гейм на третия сет, в който българката записа нов пробив, този път на нула, и след броени минути приключи мача.

Във втория кръг на квалификациите Шиникова ще играе с победителката от мача между австрийката Юлия Грабер и белгийката Янина Викмайер, която през 2010 година достигна до номер 12 в класацията на WТА.