Балканско сребро за Мирела Демирева с лично постижение за сезона

Мирела Демирева спечели сребърен медал в скока на височина на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в румънския град Крайова. Сребърната олимпийска медалистка от Рио де Жанейро 2016 постигна 1.93 метра за второто място. Тя преодоля височината от трети опит. Българката, която скача с превръзка на бедрото, имаше 1.91 м от началото на летния сезон.

Балканска шампионка също с 1.93 м сана представителката на домакините Даниела Станчуи, а трета се нареди словенката Лиа Апостоловски с 1.90 м.

Вулета грабна балканското злато в тройния скок, Начева седма

Пламена Миткова се доближи до личния си рекорд в скока на дължина (6.58 м) и с 6.51 м остана на крачка от медалите на четвърта позиция. Световната шампионка в зала Ивана Вулета, която вчера стана шампионка на Балканите в тройния скок, прибави още едно златно отличие с 6.83 м. Среброто в скока на дължина при жените взе румънката Кристина Флорентина Юско с 6.55 м, а бронза грабна кипърката Филипа Фотопулу с 6.54 м.

"Запомнете това име": Пламена Миткова

Никол Андонова завърши пета на 200 метра с 24.36 секунди. Евгени Енев също се нареди пети в овчарския скок с 5.10 м. Националният рекордьор в хвърлянето на копие Марк Славов направи само един успешен опит в състезанието и с 69.57 м завърши шести.