Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Медведев и Хуркач ще спорят на финала в Хале

Водачът в световната ранглиста по тенис Даниил Медведев и Хуберт Хуркач ще играят на финала на турнира на трева в Хале, Германия с награден фонд от 2,1 милиона евро.

Медведев достигна до спора за титлата след победа със 7:6(3), 6:3 над представителя на домакините Оскар Оте.

Руснакът имаше затруднения само в първия сет, в който изоставаше с 3:5 гейма. Той трябваше да отрази сетбол при сервис на Оте в деветия гейм, но след като върна пробива, взе срещата под контрол. Медведев измъкна първата част след 7:3 точки в тайбрека.

Във втория сет двамата тенисисти печелеха много лесно сервис геймовете си с изключение на шестия, в който Медведев направи пробив на 15, който му подсигури победата.

Доста по-заплетен откъм интрига се оказа вторият полуфинал в програмата, в който полякът Хуркач победи австралиеца Ник Кирьос с 4:6, 7:6(2), 7:6(4). Двубоят продължи малко над два часа, а Кирьос загуби, въпреки че не допусна нито един пробив в мача.

Австралиецът взе първия сет с единствения брейк в мача, дошъл в деветия гейм. В другите два сета се наложи изиграването на тайбреци, в които обаче Хуркач бе безупречен и ги спечели със 7:2 и 7:4 точки.

Победата гарантира на Хуркач, че ще бъде сред поставените на "Уимбълдън", който започва на 27 юни. През миналата година полякът достигна до полуфиналите на най-престижната надпревара по тенис на трева.