Медведев, Кирьос и Хуркач достигнаха до полуфиналите на турнира в Хале

Водачът в световната ранглиста по тенис Даниил Медведев се класира на полуфиналите на турнира по тенис на трева в Хале от сериите АТП 500.

Руснакът се наложи с 6:2, 6:4 над седмия в схемата Роберто Баутиста-Агут и записа първи успех над испанеца. До момента балансът помежду им бе 3:0 в полза на Баутиста-Агут.

На тревните кортове в Хале обаче руснакът имаше много сериозен игрови превес, а осемте аса, които записа, само улесниха задачата му.

За място на финала Медведев ще играе с германеца Оскар Оте. Представителят на домакините продължава с чудесните си игри на трева и днес сломи руснака Карен Хачанов след 4:6, 7:6(5), 6:4. Оте направи 10 двойни грешки в мача, но ги компенсира с цели 22 аса срещу само 11 за Хачанов.

Германецът бе почти безгрешен в своите сервис геймове, допускайки само един пробив в края на първия сет, но с един брейк в третия сет постигна шестата си победа в седем мача на трева този сезон.

В другия полуфинал един срещу друг ще играят австралиецът Ник Кирьос и полякът Хуберт Хуркач.

Кирьос, който в предишния кръг победи втория в схемата Стефанос Циципас, нямаше проблеми и срещу номер 6 Пабло Кареньо-Буста и го отстрани след 6:4, 6:2 за 69 минути игра. Австралиецът наниза 13 аса срещу нито един за испанеца и това предреши до голяма степен мача.

В може би най-интересния мач за деня номер 5 в схемата Хуркач победи със 7:6(2), 7:6(4) поставения под номер 4 Феликс Оже-Алиасим от Канада. В мача нямаше нито един пробив, но и в двата тайбрека Оже-Алиасим показа сериозни колебания, които Хуркач наказа, за да се реваншира за загубата си на същия турнир преди година.

Снимки: Gettyimages