Ботев (Враца) вкара пет гола на Янтра (Габрово)

Ботев (Враца) стартира летните си контроли с победа с 5:2. Съперник на момчетата на старши треньора Росен Кирилов бяха футболистите на втородивизионния Янтра (Габрово). Наставникът на врачани имаше възможност да пробва няколко футболисти, които се намират на проби.

Ботев (Враца) и Спартак (Плевен) договориха контрола

Първата третина на мача в Правец не се запомни с чисти голови положения. Футболистите на Ботев бяха по-активни, но така и не успяха да стигнат до нещо интересно пред вратата на Християн Василев.

В края на полувремето обаче нещата се промениха. Първо в 36-ата минута Сантяго Монтоя бе намерен в наказателното поле, направи два финта и технично вкара топката в мрежата на Янтра.

Само няколко минути по-късно Виктор Василев се пребори за топката по десния фланг, центрира опасно, но защитник на втородивизионния тим изби преди топката да стигне до Джонатан Бентеке. В 45-ата минута все пак падна второто попадение. Аюб Тазути с едно докосване изведе Бентеке, който прехвърли технично вратаря и отбеляза за 2:0.

Мачът се отвори още през втората част. Двамата треньори направиха доста смени, а в рамките на две минути Ботев вкара две попадения. В 53-ата минута Браян Переа получи чудесен пас и излезе сам срещу вратаря на Янтра, който успя да избие топката. Тя попадна у Жан-Пиер да Силва, който стреля, но защитник изби от голлинията. След две минути игра Стефан Гаврилов отправи хубав далечен удар и свари неподготвен вратаря на гостите за 3:0.

След нов 60 секунди игра се разписа и Даниел Генов, който се пребори за топката в наказателното поле на Янтра. Последваха минути, в които футболистите от Габрово намалиха изоставането благодарение на две дузпи, които реферът Васимир Ел-Хатиб отсъди. Петър Казаков и Иван Василев в бяха точни за 4:2.

В 75-ата минута намиращият се на проби Жан-Пиер Да Силва бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Даниел Генов стреля в десния стълб, но Пламен Спасов добави за 5:2. До края на мача и двата създадоха няколко интересни ситуации, но до нов гол не се стигна.

Състав на Ботев Враца: Федерико Бариос, Мартин Кавдански, Меси Биатомумосока, Диего Фераресо, Петър Кепов, Чавдар Ивайлов, Аюб Тазути, Сантяго Монтоя, Красимир Тодоров, Виктор Василев, Джонатан Бентеке (Иван Дерменджиев, Мартин Николов, Луис Соарес, Луис Фелипе Гузман, Валери Христов, Стефан Гаврилов, Жан-Пиер да Силва, Пламен Спасов, Даниел Генов, Митко Панов, Браян Переа).