Турция продължава без грешка

Турция продължава с беузпречното си представяне в Лигата на нациите. Югоизточните ни съседи записаха четвърта победа от четири изиграни мача в група 1 на Лига "С", след като надиграха с 2:0 Литва на стадион "Гюрсел Аксел" в Измир.

Каан Айхан откри резултата за домакините в 37-ата минута, а Хакан Чалханоолу от дузпа удвои в 54-тата минута.

Домакините получиха и втора дузпа в своя полза, но Дженгиз Юндер пропусна от бялата точка и не успя да направи победата класическа.

Въпреки това Турция направи нова голяма крачка към спечелване на своята група, като държи уверено 1-вото място с пълен актив от 12 точки. Литва пък върви към изпадане в Лига "D", като се намира на последното място с нулев актив до момента.