Унгария направи за смях Англия в Лигата на нациите

Унгария заби нов мощен шамар в лицето на Англия в Лигата на нациите. Маджарите за втори път победиха "Трите лъва", този път с мощното 4:0, в група 3 от Лига "А. Футболистите на Марко Роси тотално надиграха домакините на "Молиню" и заслужено стигнаха до успеха с голове на Роланд Шалай в 12-тата и 70-ата минута, Жолт Наги в 80-ата и Даниел Газдаг в 89-ата минута. Това бе втора победа за Унгария на английска земя в историята. След този мач пък Англия продължава да няма успех на сметката си в своята група от началото на турнира.

Домакините излязоха с Джаред Боуен, Хари Кейн и Букайо Сака в атака, а в средата на терена ще действаха Конър Галахър, Калвин Филипс и Джуд Белингам.

За гостите Адам Шалай започна на върха на атаката, като имаше подкрепата на Доминик Собослай и Роланд Шалай. Атила Фиола и Злот Наг бяха на двете крила, а в центъра на терена ще си партнираха Калъм Стайлс и Адраш Шефер.

Домакините първи създадоха голово положение. Това се случи в 6-ата минута, когато Джаред Боуен бе намерен в близост до вратата, но изстрелът му с глава не бе достатъчно добър и защитник успя да го блокира пред голлинията.

В 12-тата минута и Джон Стоунс отправи удар с глава в очертанията на вратата, но той бе твърде слаб и по никакъв начин не затрудни вратаря на съперника.

Унгария обаче откри резултата с първия си шанс в мача. В 16-ата минута след центриране от фаул топката бе свалена към Роланд Шалай в близост до вратата, който я овладя и с удар от въздуха отбеляза за 0:1.

В 27-ата минута гостите бяха близо до втори гол, но Рийс Джеймс с важна намеса на голлинията предотврати удвояване на резултата.

Англия опита да реагира и в 29-ата минута Джон Стоунс стреля с глава след центриране от корнер, но и този път вратарят Дубиш не бе особено затруднен.

В 36-ата минутамаджарите за малко да си отбележат автогол. Букайо Сака центрира в наказателното поле и Вили Орбан с глава насочи топката към своята врата, като само добрата намеса на Дибуш попречи да се стигне до изравняване на резултата. Секунди по-късно и Джуд Белингам стреля отблизо с глава, но покрай вратата.

В 45-ата минута Хари Кейн опита изстрел по земя извън наказателното поле, но след рикошет топката мина встрани от вратата.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но той бе доста хаотичен и ударите към вратата на съперника липсваха.

В 67-ата минута имаше шанс "Трите лъва" да получат дузпа за игра с ръка на Орбан в пеналта, но съдиите прецениха, че няма основание за подобно нещо, тъй като ръката на защитника е била в естествена позиция.

В 70-ата минута обаче резултатът бе удвоен в полза на Унгария. От наглед елементарна ситуация при един тъч Калвин Филипс загуби топката и позволи на съперника да организира бърза атака, топката бе подадена към непокрития Роланд Шалай, който хладнокръвно отбеляза за 0:2.

В 76-ата минута Фил Фодън отправи опасен шут, който обаче мина в близост до гредата.

Минута след това изстрел на Хари Кейн се отби от напречната греда, а след това се строполи в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но дузпа не бе отсъдена.

В 80-ата минута резултатът обаче стана класически в полза на маджарите. Ласло Наги бе изведен в наказателното поле, но бе блокиран, топката обаче стигна до Жолт Наги, който с мощен удар извън наказателното поле вкара за 0:3.

А положението за "Трите лъва" стана още по-лошо в 82-ата минута, когато Джон Стоунс получи втори жълт и червен картон за удар сръка в лицето на съперник.

Унгария довърши англичаните в 89-ата минута с четвърти гол. След бърза контраатака Даниел Газдаг бе изведен лице в лице с Аарън Рамсдейл и елегантно го преодоля за крайното 0:4.

След този резултат Унгария оглави класирането в групата с актив от 7 точки. Англия пък остава на дъното, без победа на сметката си и със само 2 точки в актива си.

Снимки: Gettyimages