Израел си тръгна с ценна точка от Рейкявик

Израел остана начело в групата си в Лигата на нациите, след като стигна до ценно равенство при гостуването си на Исландия - 2:2. Отборът на Алон Хазан на два пъти беше догонващ, но успя да си тръгне с положителен резултат и да запази аванса си от две точки пред исландците в група 2 на Лига "В".

Домакините показаха огромно желание в началото и в 9-ата минута вече водеха в резултата. Точен беше Йон Дагур Торстейнсон след центриране на Даниел Гретарсон и прехвърлящ удар с глава, оказал се неспасяем за вратаря Офир Марсиано. Израелците не се смутиха и до почивката доминираха, а в 35-ата минута поредната им атака предизвика грешка на Гретарсон, който си вкара автогол.

През второто полувреме и двата отбора търсеха победата. В 60-ата минута топката малко щастливо стигна до Торир Хелгасон и халфът на Лече я прати в мрежата за 2:1. Отговорът на Израел дойде малко по-късно с попадение на Дор Перец. Неговият удар с глава беше избит с крак от Рунар Рунарсон, но това стана зад голлинията и след намесата на ВАР резултатът стана 2:2.

Заради отстраняването на Русия от международни състезания групата е само с три отбора. През септември Израел ще посрещне Албания и с евентуална победа може да си гарантира първото място.