Израел постигна пълен обрат над Албания и оглави своята група

Израел успя да постигне пълен обрат и да спечели с 2:1 гостуването си на Албания в мача от група 2 на Лига “B” от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Армандо Броя бе точен за домакините в самия край на първата част, но две попадения на Манор Соломон (57’, 73’) донесоха трите точки на Алон Хазан.

Двата тима започнаха активно, но играчите на Едоардо Рея изглеждаха по-опасни в офанзивен план. Футболистите на Израел имаха добра възможност да отбележат в 29-ата минута, когато добро центриране отляво бе достигнато от Мигел Витор, но топката мина покрай левия стълб на Ертит Бериша.

Играчите на Албания получиха дузпа в 20-ата минута на мача за игра с ръка в наказателното поле на гостите. Ситуацията бе преглеждана дълго с ВАР и в крайна сметка бе отменено. Именно след дузпа, реализирана от Армандо Броя, но в последната минута на редовното време все пак домакините взеха преднина от 1:0 на почивката.

Израел успя да изравни около петнайсетина минути след началото на втората част, когато Манор Соломон получи топката в наказателното поле и прати топката в близкия ъгъл на стража на домакините за 1:1.

Израел постигна пълен обрат в 73-ата минута на двубоя, когато отново Соломон се възползва от това, че негов съотборник достигна до топката след неумела намеса на Бериша, върна топката към него и той отбеляза в опразнената врата за 1:2.

Играчите на Еди Рея успяха да възстановят равенството само 3 минути след гола на гостите, но радостта им трая кратко, тъй като попадението бе отменено поради игра с ръка.

По този начин Израел успя да вземе първа победа в групата след разменени равенства до този момент и вече оглави класирането с 4 точки, второто място се заема от Исландия с 2, а Албания е на дъното само с 1.