Габриел Донев отпадна на четвъртфиналите в Будва

Габриел Динев отпадна на четвъртфиналите на сингъл и полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в Будва (Черна гора) с награден фонд 15 хиляди долара.

25-годишният Донев загуби от водача в схемата Кристофър Хейман от Белгия с 5:7, 3:6 в мач, продължил 1 час и 45 минути.

Първият сет бе равностоен, като българинът поведе с 2:0, допусна обрат до 5:3 и изравни за 5:5, преди да отстъпи с 5:7. Донев изостана с 1:4 във втората част и белгиецът уверено приключи мача с 6:3 в своя полза.

Преди това в надпреварата на двойки Габриел Донев и Стефан Палоси от Румъния, които бяха четвърти в схемата, претърпяха поражение от вторите поставени представители на Швейцария Дамиен Венгер и Луроа Мартинес с 6:7(5), 6:4, 7:10.