Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:0

Жалко! България отстъпи с дузпи пред Румъния и пропусна финала на ЕП по мини футбол

Националният отбор по мини футбол пропусна златен шнс да играе на финала на европейското първенство по мини футбол в Словакия, след като отстъпи с дузпи пред Румъния. Редовното време завърши 0:0, а при дузпите северните ни съседи бяха по-концентрирани и ще играят за златото срещу Азербайджан.

Румънците започнаха колебливо мача, но постепенно намериха своя ритъм и изравниха играта. В 10-ата минута се стигна до критична ситуация пред нашата врата, след като вратарят Тодор Малинов получи тежък удар, но продължи игра. След 50 минути игра победител не беше излъчен.

При изпълнението на дузпите за българите вкараха Васил Гуджев, Александър Александър и нападателят Спас Милушев, докато Неделин Костадинов стреля над вратата.

Всичките изпълнители на Румъния бяха точни и северната ни съседка победи с 4:3 при наказателните удари. Отборът на селекционера Николай Михов ще играе за бронзовите медали срещу тима на Казахстан утре (събота).