Пьотр Нестеров е четвъртфиналист в Скопие

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Скопие (Северна Македония) с награден фонд 25 хиляди долара. Нестеров победи във втория кръг с 6:2, 6:3 поставения под №8 в схемата и №405 в световната ранглиста Самуел Руджери (Италия). Срещата продължи 99 минути.

Това е пета поредна победа за Пьотр на турнира. На старта на основната схема той елиминира с категоричното 6:3, 6:0 участващия с "уайлд кард" представител на домакините Стефан Мицов. Преди това Нестеров записа и три победи в квалификациите.

Българинът поведе с 5:0 в първия сет срещу Руджери и го спечели с 6:3. Във втората част Нестеров изостана с 1:3, но спечели следващите пет гейма.

По-късно днес Нестеров и Иля Сницар (Молдова) ще играят на четвъртфиналите на двойки.